Technika diamentowa

Nie bez powodu do wykonywanych przez nas prac wykorzystujemy diament. Za sprawą swoich właściwości jest materiałem praktycznie niezniszczalnym - odpornym na działanie kwasów oraz trudnotopliwym. Z tego względu oferowana przez nas technika diamentowa jest jedną z najlepszych metod wykonywania otworów w betonie i żelbetonie oraz innego rodzaju powierzchniach.


Zalety tej metody

Naszym zdaniem w porównaniu do metod konwencjonalnych, wiercenie w technice diamentowej cechuje się dużo większą precyzją oraz szybkością wykonywania otworu. Do największych zalet tej metody zaliczyć trzeba wyeliminowanie drgań (brak konieczności wykorzystania udaru), które mogą powodować mikropęknięcia, zagrażające konstrukcji budynku. Nie bez znaczenia jest także wspomniana szybkość wiercenia, która jest niezastąpiona szczególnie w przypadku otworów wykonywanych w zbrojonym betonie. Dodatkowo w przypadku usługi jaką jest wiercenie w betonie techniką diamentową, mamy do czynienia również z dużą estetyką prac - brakiem zapylenia, zachowaniem gładkich i równych powierzchni czy generowaniem znacznie niższego poziomu hałasu (w porównaniu do metod tradycyjnych).

Zastosowanie tej metody daje również możliwość wykonywania przewierceń o bardzo zróżnicowanych średnicach i głębokościach, a także pod dowolnym kątem. Co często jest niemożliwe w przypadku metod konwencjonalnych.


Możliwości wykorzystania

Technika diamentowa znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim w budownictwie ogólnym, a także przemysłowym. Umożliwia wiercenie otworów:


  • przelotowych,
  • przebiciowych,
  • wentylacyjnych,
  • ślepych.

Poza wycinaniem otworów (np. okiennych lub drzwiowych), oferowana przez nas metoda umożliwia także wiercenie przepustów w przegrodach budowalnych oraz jest wykorzystywana przy pracach rozbiórkowych bądź demontażowych (np. do cięcia posadzek, ścian czy fundamentów oraz osadzenia kotew).


Zakres usług

Jesteśmy firmą, która posiada duże doświadczenie w wierceniu z wykorzystaniem techniki diamentowej, dlatego przyjmujemy zlecenia o różnym stopniu skomplikowania, obejmujące także konstrukcje nietypowe. Braliśmy już udział w realizacji wielu różnych projektów, na terenie całego kraju. Jesteśmy otwarci na różne propozycje współpracy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poglądowym cennikiem, jednak na cenę usługi jaką jest wiercenie w betonie, wpływa wiele różnych czynników, dlatego zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą.

  • Wiertnica

    Wiernica ze statywem, nadający się do szerokiego zakresu zastosowań. Jest najmocniejszym spośród naszych systemów do wiercenia ze statywem. Nadaje się idealnie do wiercenia w ścianach, posadzkach i sufitach wiertłami koronowymi o średnicy do 800 mm. Statyw można łatwo odchylać, podpora tylna umożliwia niezawodne, stabilne wiercenie pod kątem, dzięki czemu użytkownik oszczędza własne siły i czas wymagany do ustawienia maszyny. System przeznaczony do wiercenia przepustów rur, kabli, kanałów wentylacyjnych i kanalizacyjnych, otworów pod barierki i znaki drogowe.


  • Osprzęt najwyższej klasy

    Segmenty przyspawane są do korpusu laserowo, by zminimalizować ryzyko ich utraty. Akcesoria takie jak łączniki, wiertła pilotujące i trzpienie przedłużające znacznie ułatwiają pracę.

Nie ponosimy odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek błędnego wyznaczenia punktu wiercenia

Dane kontaktowe

Concrete Drilling - ulica Wąska 2 55-300 Szczepanów

691-827-028

concretedrilling@onet.eu

Napisz do nas