Wiercenie w betonie - rodzaje metod

Podczas realizowanych prac budowlanych należy dokładnie przemyśleć jakiego rodzaju techniki zostaną wykorzystane. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na rezultat, ale również czas oraz koszty niezbędne do jego osiągnięcia. Dotyczy to również wiercenia w betonie, którego można dokonać przy wykorzystaniu zróżnicowanych metod oraz urządzeń. W tym artykule skupimy się na przedstawieniu szczegółowo jednej z technik, popularnie (i nieprawidłowo) określanej w sieci jako metodę, którą można przeprowadzić samodzielnie.


Zrób to sam przy pomocy młotowiertarki

Oczywiście, zwykła wiertarka nie jest przystosowana do przeprowadzania tak wymagającej pracy, jak wiercenie w betonie. Zamiast tego niezbędne jest wykorzystanie młotowiertarki, wyposażonej w udar mechaniczny lub pneumatyczny. Należy również szczegółowo przemyśleć dobór wiertła - jeżeli ma zostać wykonany mniejszy otwór lepiej zastosować wiertła widiowe. W przypadku większych, zdecydowanie lepiej sprawdzą się te koronowe. Można również wykorzystać praktyczny ogranicznik, który powstrzyma użytkownika przed wykonaniem zbyt głębokiego wiertła.

Proces postępowania

Przede wszystkim przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań niezbędne jest oczyszczenie miejsca prowadzenia prac - jest to istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale również usunięcia wszelkich przeszkód, które mogłyby utrudniać wykonanie otworu w betonie. Warto również zaznaczyć na powierzchni, w którym miejscu dokładnie ma zostać on wywiercony - później nie będzie możliwości poprawienia. Aby uniknąć wykonania zbyt głębokiej dziury można z powodzeniem zastosować we wspomniany już wyżej ogranicznik.

Czy jest to najlepsza technika?

Po pierwsze, warto na samym początku podkreślić, że samodzielne wiercenie w betonie wiąże się z dużym ryzykiem wykonania otworu o niewłaściwych parametrach lub uszkadzając strukturę powierzchni. Zdecydowanie warto powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Ponadto młotowiertarki są uwzględniane jako jedna z akceptowalnych metod wyłącznie z powodu możliwości samodzielnego jej wykorzystania. Tak naprawdę, aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty, ograniczając czas oraz koszty, należy zastosować technikę diamentową. Wówczas zostanie wywiercony w betonie dokładnie taki otwór, jaki jest niezbędny do planowanych prac budowlanych.

Dane kontaktowe

Concrete Drilling - ulica Wąska 2 55-300 Szczepanów

691-827-028

concretedrilling@onet.eu

Napisz do nas